TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Laboratorium dydaktyczne
Lokalizacja: bud. D-20, pok. 609
Kierownik: dr inż. Michał Czosnyka
Przeznaczenie
Laboratorium jest wykorzystywane do prowadzenia zajęć dydaktycznych. W trakcie zajęć studenci zapoznają się z zasadą działania i sposobem programowania wybranych systemów automatyki domowej i budynkowej oraz technologią wykorzystywaną w instalacjach budynków inteligentnych.
Charakterystyka możliwości dydaktycznych
Wyposażenie stanowisk laboratoryjnych pozwala na realizację funkcji zintegrowanego sterowania różnego rodzaju odbiornikami np. oświetleniem, roletami czy też ogrzewaniem w wybranych systemach automatyki domowej i budynkowej. Programowane funkcje sterowania mają zróżnicowany poziom trudności i stopień zaawansowania.
Przeprowadzane ćwiczenia laboratoryjne polegają na samodzielnym zaplanowaniu instalacji, następnie poprawnym zaprogramowaniu odpowiednio dobranych urządzeń oraz sprawdzeniu działania instalacji na danym stanowisku.
W czasie zajęć studenci mają również możliwość wykonania dowolnej zmiany ustawień, konfiguracji i parametryzacji poszczególnych urządzeń, a następnie zaprogramowania i ponownego uruchomienia instalacji.
Aparatura specjalistyczna i wyposażenie
W laboratorium znajdują się stanowiska wyposażone w urządzenia wybranych systemów automatyki domowej i budynkowej, w tym:
Uzupełnienie stanowisk laboratoryjnych stanowią komputery z odpowiednim oprogramowaniem wymaganym do konfiguracji danego systemu. Każde stanowisko jest wyposażone również w elementy przeznaczone do wizualizacji działania zaprogramowanej instalacji.
Do pobrania